Rákóczisok Máltán
Az Erasmus+ program az idei tanévben is folytatódott iskolánkban. Számos kollégánk vett részt külföldi nyelvi illetve szakmai-módszertani továbbképzésen, amit a későbbiekben a tanítási órákon tudnak hasznosítani.
A tanári mobilitások mellett idén ősszel iskolánk 12 tanulója, két kísérő tanárral együtt, az ERASMUS+ program keretében, Máltára utazott. A mobilitás során diákjaink a St. Catherine+s High School szervezésében délelőttönként tematikus órákon, foglalkozásokon vettek részt. A fő téma a kulturális örökségek bemutatása, megismerése, azok védelme volt. Az órák során betekintést kaptunk Málta több évezredes történelmébe, megismertük a sziget és az ott lakók történetét a prehisztorikus időktől kezdve napjainkig. Megtudhattuk, hogy ezek a kulturális örökségi helyszínek hogy váltak nemcsak a máltaiak, de az egész emberiség emlékhelyeivé is. A délelőtti foglalkozások során több külföldi csoporttal is találkoztak, akik szintén az iskola vendégei voltak és közös órákon, a városrészt bemutató tematikus sétán, kvízeken is részt vettek diákjaink.
A délelőtti programok után, a sziget megismerése volt a fő program. Kis csapatunk felfedezte Vallettát a fővárost, bejártuk a keresztes lovagok palotáját. Elkirándultunk Mdina és Rabat városaiba, ahol az ókeresztény kazamaták világába is bepillanthattunk és több évszázados városfalak között vezetett utunk. Elhajóztunk Gozo szigetére is, ahol a Stonehenge és a piramisok előtt épült, világörökségi helyszínnek számító, prehisztorikus templomromot néztük meg.
A történelmi emlékek mellett felejthetetlen élményt jelentett a hajókázás a Kék Barlangba és emlékezetes volt a Vallettát körülvevő öbölbe vezetett hajókirándulás is.
Sok felejthetetlen emlékkel, élménnyel távoztunk a Földközi-tenger e piciny szigetcsoportjáról.
Tóthné Szabó Timea szervezőtanár